Lidem se téměř nikdy nedaří být šťastnými, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost růžovější, než bude. (Marcel Pagnol)

11. listopadu 2009 v 18:03 | roxtinka |  moje myšlenky / úvahy
K tomuto citátu co je nahoře není třeba nic dodávat .. Proč taky? Není to pravda? Je ..


Každý se otáčí za minulostí, protože ta je nám dosti známá, už víme co se stalo, a budoucnost? V tu věříme. Věřímě, že bude lepší .. hezčí .. Ale nad čím se máme opravdu zajímat to je přece přítomnost, tu právě ted žijeme, bojujem se zlem, umíněností, možná i chtíčem, tak proč nebojujem? Věříme v nadějnější budoucnost, ale proč se nesnažíme té budoucnosti pomoc? Zapomeňme na minulost, stejně se k nám už nikdy nevrátí, takový je život .. Žijeme jen jednou nebo víckrát? Tuhle otázku si poslední dobou pokládám celkem často. Jeden nejmenovaný učitel na to narážel o češtině ..
Posmrtný život ? Nebe? Peklo? Nebo je i něco mezi tím? Těžko říct, a asi se to živá duše v tomto světě nikdy nedozví. Navždy nám to zůstane skryto . Nebo ne? Já doufám, že se to jednou dozvím ..
Každý jednou zemře, někdo dřív nebo později, někdo neprávem, někdo vinou .. Ale stejně ve mě poříd lpí ta myšlenka co vlastně bude potom? .. Mám se toho bát, nebo se radovat? Proč jsou na světě fámy o posmrtném životě, převtělování atd. ? Je snad na nich něco pravdy? Škoda, že mi za můj život na ně nikdo nedokáže odpovědět .. Nebo dokáže? Co když někdo ví .. Ale to je nepravděpodobné ..
Nezbývá mi nic jiného, než se pořád ptát, nebo nebudu .. Teď žiju, sice nevím jak dlouho budu žít,ale budu se snažit žít tak, aby až jednou odejdu si na mě alespoň jeden človíček vzpoměl .. A hlavně chci žít tak jak chci já a ne tak, jak by se to možná líbilo ostatním ..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jezinka Jezinka | 12. května 2010 v 16:17 | Reagovat

tenhle citát je úžasnej, souhlasím s tebou, lepší žít okamžikem než pořád doufat že to bude lepší nebo se topit ve vzpomínkách

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama